Ferforje Düğün Çiçekleri

Düğünler çiçeklerin en etkin olduğu organizasyonlardır. Bu öze günlerde en güzel çiçek aranjmanlarını görmek mümkün olabiliyor. Üstelik sadece düğün salonlarında masa üzerlerinin süsleyen çiçeklerden söz etmiyoruz. Aynı zamanda ferforje düğün çiçekleri de tüm güzellikleri ile bu özel günü taçlandırıyor. Büyük emeklerle hazırlanan bu çiçeklerin açılışlarda da sıklıkla tercih edildiğini belirtmek lazım.

Genellikle dolgun görünümlü ve yoğun yapraklı çiçekler kullanılarak dizayn edilen ferforje düğün çiçekleri haliyle son derece şık ve etkileyici bir görünüm kazanıyor. Bu tasarımlarda görmeye en çok alışkın olduğumuz çiçeklerin başında karanfiller geliyor. Az sayıda karanfil kullanılarak dahi gayet yoğun bir görünüm elde edilebildiğinden ferforjelerin sultanı karanfildir diyebiliriz.

Ferforje Çiçek Modellerinde Kullanılan Çiçekler

Ancak elbette ferforjeler sadece karanfille süslenmiyor. Aynı zamanda garbela çiçekleri de bu özel tasarımlarda sık kullanılan çiçek çeşitleri arasında yer alıyor. Çünkü kolay solmayan ve kolay yaprak dökmeyen bu çiçekler canlı ve diri görünümünü uzun süre muhafaza edebiliyor. Haliyle ferforjenin etkileyici görünümü uzun süre koruması da mümkün olabiliyor.

Açılış için hazırlanan tasarımlarda da bu çiçeklerin sıklıkla kullanıldığını belirtmek lazım. Bu arada kırmızı ve beyaz başta olmak üzere çeşitli renklerde güller de ferforjelerde sık kullanılan çiçekler arasında yer alıyor. Düğün ya da nişan gibi romantik organizasyonlarda bu özel tasarımların bir hayli ilgi gördüğünü belirtebiliriz. Bu arada en güzel ferforje modellerini sitemizden inceleyebilirsiniz.