Blog
Parfüm Kokulu Çiçekler
Esiz güzellikleri ile çiçekler sadece estetik görünümleri ile değil, muhteşem kokuları ile de hayatımıza renk katıyor. Hatta kozmetik sektöründe de bu çiçeklerden ziyadesiyle faydalanılıyor.
Kadınlar Gününe Özel Çiçekler
8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınlar için pek çok farklı etkinliğin yapıldığı özel bir gündür. Kadınlar bu özel günde kendilerine çiçek hediye edilmesinden de son derece hoşlanırlar.
Modern Çiçek Aranjmanları
Sevdiklerinizin hayatında önemli bir yere sahip olduklarını onlara hissettirmek istiyorsanız, birbirinden özgün tasarımlara sahip olan modern çiçek aranjmanları sizler için uygun olabilir.
Balkonda Bitki Yetiştirmenin Püf Noktaları
Kentlerde yaşayan insanların büyük bölümünün ortak hayali, bahçeli bir evde yaşamak oluyor. Doğaya duyulan özlemi gidermek her zaman, herkes için mümkün olmayabilir.
Sukulentleri Nasıl Sulamalı?
Sukkulentler dolgun yapraklara sahip olduğundan halk arasında çok fazla suya ihtiyacı olduğu düşünülür. Oysa sukulent bir kaktüs çeşididir.
Ortanca Çiçeği Bakımı
Balkonlarda görmeye en alışkın olduğumuz çiçeklerden biri de ortanca çiçeğidir. Eğer ilk defa bu çiçeğe sahip olduysanız ortanca çiçeği bakımı hakkında bilgi edinmeniz gerekir.
Kütahya'da Yerli Çiçek Firmaları
Kütahya kentinde hizmet veren çiçekçiler arasında en çok tercih edilenler yerli firmalar oluyor. Çünkü Kütahya'da yerli çiçek firmaları çok daha hızlı bir şekilde teslimat yapabiliyor.
Kütahya’da Çiçek Siparişi
Porselen ve çini imalatı ile ün salmış olan Kütahya son günlerde çiçeklerle de anılmaya başlandı. Çiçekler derken çiçek yetiştiriciliğinden söz etmiyoruz.
Sıklamen Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?
Nam-ı diğer buhur-u meryem yani sıklamen çiçeği muhteşem kokusu ile balkonları ve terasları en çok süsleyen çiçek çeşitleri arasında yer alıyor.Son yıllarda popülerliği daha fazla arttığından siklamen çiçeği nasıl yetiştirilir sorusuna yanıt arayanların sayısı da haliyle çoğalıyor.
Çiçeklerin Anlamı ve Verdiği Mesajlar
Çiçeklerin anlamları ve verdiği mesajlar hakkında bilgi sahibi olmadığından gelişigüzel seçimler yapabiliyor. Aslında konu hakkında bilgili olmanız, kime, hangi amaçla çiçek göndereceğinize bağlı olarak çok daha doğru mesajlar iletmenizi sağlar.
Sevgililer Gününe Özel Çiçekler
Çiftler için yılın en özel günü belki de sevgililer günüdür. Buram buram aşk ve sevgi kokan bu özel gün, elbette çiçeksiz düşünülemez. Peki, sevgililer günü için özel çiçekler hangileri olabilir?
Difenbahya Bitkisinin Bakımı
Bitkilerden hoşlananların önceliği olan difenbahya bakımına dikkat edilmesi gereken saksı bitkileri arasında yer alıyor. Geniş yaprakları ile mekanlarda dekoratif açıdan da bulundurulan difenbahya doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalı. Aydınlık ve hava akımı olmayan bir yerde bulundurmalısınız.
Bambu Hakkında İlginç Bilgiler
Son yıllarda Türkiye’de sıklıkla görmeye başladığımız bambular doğadaki en ilginç bitkilerden biridir. Bambunun anlamı ülkelere göre farklılık gösterir. Bazı ülkelerde dürüstlük bazı ülkelerde iyi şans ve bazı ülkelerde de dostluğu simgeler. Bambuların tüm özellikleri için tıklayın.
Yılbaşı Çiçeği Ponsetya ve Öyküsü
Ponsetya çiçeği neden yılbaşı çiçeği olarak biliniyor? Ponsetya bitkisinin efsanevi öyküsü duyanları şaşırtıyor. Ponsetya hakkında tüm gerçekler için tıklayın.
Uçan Balonla Parti Süslemesi
Parti süsleme malzemeleri satın alırken uçan balonları unutmayın. Uçan balonsuz parti süslemesi yapmayın. Online olarak uçan balon siparişi verebilirsiniz.
Geçmiş Olsun Dileğine Uygun Çiçekler
Geçmiş olsun dilediğine uygun çiçekler hangileri? Geçmiş olsun çiçekleri neler olabilir ve hangi çiçeklerle yapılan aranjmanlar tercih edilebilir? Tıklayın.
Antoryum Çiçeği Ne Anlama Gelir?
Antoryum çiçeği ne anlama geliyor? Antoryum çiçeğinin özellikleri neler? Hangi özel günlerde antoryum çiçeği gönderilir? Yanıtlar için hemen tıklayın.
Yılbaşında Kimlere, Hangi Çiçekler Gönderilir?
Yılbaşında çiçek göndermek, hediye göndermekten çok daha mantıklı olur. Nedenini ve kimlere hangi çiçekleri göndermeniz gerektiğini okumak için tıklayın.
Orkide Çiçeği ve Bakımı
Orkide çiçeğinin anlamı nedir? Orkide bakımı nasıl yapılır ve orkide nasıl sulanmalıdır? Orkide hakkında merak edilen tüm soruların yanıtları için tıklayın.
Neden cicekcikutayha.com'u Tercih Etmeliyim?
Kütahya’da online çiçek siparişi için firmamızı tercih edebilirsiniz. Kütahya’nın her yerine çiçek siparişi ulaştırıyoruz. Ürün çeşitlerimize göz atın.
Evde Kurdele Çiçeği Yetiştirilir mi?
Evde kurdele çiçeği yetiştirmenin püf noktalarını sizlere bu yazımızda sunuyoruz.
Çiçek Saksı Değişimi Ne Zamandır?
Çiçeklerinize saksıda bakıyorsanız onların değişim zamanlarını da takip etmeniz gerekiyor.
Gül Nasıl Budanır?
Gül budama teknikleri ile ilgili çok fazla detay öğreneceksiniz. Tüm bilgiler makalemizde yer almaktadır.
Uyku Çiçeği Olarak Da Bilinen Süs Yoncası
Kısa boylu bitkiler arasında yer alan süs yoncaları halk arasında uyku çiçeği olarak da bilinir.
Hanımeli Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?
Hanımeli çiçeğinin nasıl yetiştirileceğini merak eden tüm müşterilerimiz için özel bir rehber hazırladık. İşte tüm detaylar
Balkonda Bitki Yetiştirmek İçin İpuçları
Balkonda bitki yetiştirmek isteyenler için harika önerilerimiz var. Bu makalemize mutlaka göz atın.