Anasayfa
Orkideler
Ekstra Ürünler
Gönderim Bilgileri
Ödeme

Orkideler - Orkide Siparişi

Orkideler, çiçek türleri arasında çoğu insanın beğendiği çiçekler arasında yer alıyor. Şüphesiz her insana hitap edebilen orkideler, narin yapılı yaprakları, büyüleyici eşsiz kokuları ve kendilerine özgün olan renkleri ile dikkat çekiyor. Orkideler aynı zamanda evlilik yıl dönümleri, doğum günleri ve iş tebriği gibi özel günlerde de insanlar tarafından hediye olarak sık sık tercih ediliyor.

Uzun süre boyunca dayanıklılık özelliğine sahip olan orkideler ofis ortamları için de en uygun çiçekler arasındadır. Yeni bir iş ya da terfi alan sevdiğiniz birisine orkide gönderdiğiniz zaman onun daha da mutlu bir insan olmasını sağlayabilirsiniz. Beyaz, mor, pembe ve mavi gibi renklere sahip olan orkidelerin her rengi farklı bir anlama da gelmektedir. Bu yüzden orkide seçerken renklerin hangi anlamlara geldiğini de öğrenmeniz gerekiyor.

Orkide Renkleri Ne Anlama Geliyor?

Orkidelerin o eşsiz renkleri aslında kendi içerisinde bazı duyguları da temsil ederler. Beyaz bir orkide masum ve saf bir aşkın en bilindik sembolüdür. Bu yüzden sevgilinize ya da eşinize bir çiçek hediye etmek istiyorsanız beyaz bir orkide hediye etmeyi tercih edebilirsiniz. Evlilik yıl dönümü ve sevgililer günü gibi özel günlerde de beyaz orkideleri hediye olarak değerlendirebilirsiniz.

Mor orkideler ise sevginin sembolüdür. Anneler günü için bir çiçek hediye almak istiyorsanız mor bir orkide tercih edebilirsiniz.

Dostluğun Sembolü Orkideler

Pembe renkli orkide ise dostluğu sembol eder. Yakın bir arkadaşınız evlendiyse ya da işinde büyük bir başarı elde ettiyse ona pembe bir orkide hediye etmeyi deneyebilirsiniz.

Az bulunan mavi renkli orkideler ise bilgeliğin sembolüdür. Görüşlerine saygı duyduğunuz ve onun karakterine önem verdiğiniz bir sevdiğinize mavi renkli bir orkide hediye edebilirsiniz.

+ devamını oku - daha az göster