Mavi Gül Kime Hediye Edilir

Son yıllarda çok daha fazla popülerlik kazanan mavi güller çiçek siparişlerine de daha fazla konu olmaya başladı. Bu nedenle mavi gül kime hediye edilir sorusuna yanıt arayanların sayısı da çoğalıyor. Öncelikle size bir bilgi vermek isteriz. Mavi gül aslında doğada bulunmuyor. Yani doğada kendiliğinde mavi renkte açan bir gül yok.

Bu güller aslında beyaz güllere uygulanan özel bir işlem sonrasında renginin maviye çevrilmesi ile elde ediliyor. Gül bekledikçe rengini kaybederek yeniden beyaz rengi almaya başlıyor. Şimdi mavi gül kime hediye edilir sorunuzun yanıtına gelebiliriz. Mavi gül gizem anlamına gelir. Gizemli bulduğunuz kişilere bu özel gülü gönderebilirsiniz.

Mavi Gülün Anlamı Ne?

Ancak mavi gülün tek anlamı yok. Aynı zamanda baştan çıkarıcı güzellik anlamına da geliyor. Dolayısıyla aşık olduğunuz kişiye de duygularınızı sizin adınıza anlatması için bu çiçeği gönderebilirsiniz. İlan-ı aşk için de harika bir çiçek olduğunu belirtmek isteriz. İlk defa aşkınızdan söz etmek istediğinizde ya da ilk buluşmada mavi güller tüm zarafeti ve güzelliği ile size eşlik edebilir.

Özel bulduğunuz kişilere de mavi gülü gönderebileceğinizi belirtelim. Çünkü özel bir çiçek ve haliyle kişileri şaşırtmayı da başarıyor. Kendini özel hissetmesini sağlayabileceğinden emin olabilirsiniz. Mavi güller mavinin en güzel tonlarını yansıtıyor. Aynı zamanda en dayanıklı çiçeklere uygulanan bir yöntemle elde edildiğinden solması daha uzun zaman alabiliyor.