Yeşil Yapraklı Ev Çiçekleri

Evlerde dekoratif açıdan kullanılan çiçekler mekanın daha natürel bir görünüm almasını sağlıyor. Ayrıca odalarda kullanılmayan köşelerin değerlendirilmesi ve daha şık görünmesi için de devreye yeşil yapraklı ev çiçekleri giriyor. Peki, evlerde en çok hangi çiçeklerin tercih edildiğini merak ediyor musunuz? Öncelikle size birkaç bilgi aktaralım.

İç mekanlarda bakımını yapılabilen çiçeklerden bazıları güneş isterken bazılarını da gölgede konumlandırmak gerekiyor. Çiçeğinizi evinizde nereye koyacağınızı planladıktan sonra ona uygun bir tercih yapmanızda fayda var. Evlerde sıklıkla bulundurulan çiçeklerin başında marginata geliyor. Tekli, ikili ve üçlü olabilen marginata çiçeği uzun ve sivri uçlu yapraklara sahiptir. Koyu yeşil renkte olan yapraklar dışa doğru çok açılmadığından dar alanlarda da bulundurulabilir.

Ucuz Salon Bitkileri Hangileri?

Eğer biraz daha geniş bir alana sahipseniz tercihininiz benjamin çiçeğinden yana kullanabilirsiniz. Benjamin yoğun yapraklı ve yaprakları küçük olan bir çiçektir. Hem şık görünmesi hem de gösterişli olmasıyla sıklıkla tercih edilir. Hatta açılışlar gibi özel günlerde de bu çiçeklerin tercih edildiğini belirtebiliriz.

Marginata çiçeğine benzeyen yucca da salonları renklendiren ve doğal bir atmosfer yaratan çiçekler arasında bulunur. Yucca ile hem salonu hem de mutfak gibi evinizin farklı yerlerini renklendirebilirsiniz. Üstelik bu bitkilerin tümü gayet uygun fiyatlara sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Son olarak massengena bitkisini de sizlere önerebiliriz. Açık ve koyu yeşil yaprak görünümü ile gayet şık bir duruşu var.