5 Muhteşem Bahar Çiçeği

Baharın müjdecisi olan çiçekler rengarenk görünümleri ve muazzam duruşları ile doğanın en güzel hediyelerinden biri oluyor. Bahar çiçekleri ile sevdiklerinizi mutlu etmek için en doğru zaman dilimi içerisinde bulunuyorsunuz. Bu nedenle sizlere 5 muhteşem bahar çiçeği hakkında bilgi aktaracağız. Bu çiçeklerden ilki orkidelerdir. Muazzam duruşları ile ön plana çıkan orkidelerin ülkemizde onlarca farklı çeşidi bulunuyor.

Elbette Abant bölgesinde yetişen noel gülleri de 5 muhteşem bahar çiçeği sıralamasında mevcut. Her ne kadar son derece zarif bir duruş sergileseler de bu çiçeklerin bir zehir maddesi barındırıyor olması da benzerlerinden ayrılmasını beraberinde getiriyor. Üçüncü sırada ise Antalya’nın Kaş ilçesinde en güzellerini görebileceğiniz begonviller var.

Doğanın En Güzel Hediyesi: Çiçekler!

Begonviller ise son derece yoğun bir kokuya sahip ve kokularını uzaktan dahi rahatlıkla hissedebilirsiniz. Bu yönüyle kozmetik sektörünün de gözdesi olmayı başaran bir çiçek türüdür. Bahar çiçeklerinden bir diğeri de güllerdir. Yüzlercesini bir arada görmek için kilometrelerce yol gidebilirsiniz. Zira vardığınız yerdeki manzara “buna değer” demenizi sağlayacak.

Garbela çiçeklerini de bu sıralamaya dahil edebiliriz. Aslında bahar ayı binlerce çiçeğin güzelliğini sergilemeye başladığı mevsimdir. Bu nedenle sıralamamızı sadece birkaç çiçek ile sınırlı tutarak diğerlerine haksızlık etmemek lazım. Siz de baharın müjdecisi olan bu çiçeklerle hem kendinizi şımartabilir, hem de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Unutmayın, mutlu etmenin en kolay ve en zarif yolu çiçek göndermektir.