Antoryum Çiçeği

Bazı çiçekler kokusuyla, bazı çiçekler de muhteşem görüntüsüyle hafızalarda yer edinir. Kalp şeklinde açan nadir çiçeklerden biri olan antoryum çiçeği de bu özel yaprak görünümü ile sıra dışı çiçek çeşitlerinden biri olarak anılıyor. Tropikal bir çiçek olan bu bitkinin son derece güçlü olduğunu da sizlere aktaralım. Hemen her türlü hava koşuluna uyum sağlayabiliyor olan bir bitkidir.

Bir yıl boyunca yeni çiçekler üretiyor olması da doğanın en cömert çiçeklerinden biri olmasını sağlıyor. Peki, antoryum çiçeği sizce ne anlama geliyor? Yapraklarının kalp şeklinde olmasından kaynaklı romantik bir anlamı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu çiçek aslında misafirperverlik anlamına geliyor. Aynı zamanda mutluluk ve bereket de anlamları arasında yer alıyor.

Antoryum Çiçeğinin Bakımı Nasıl Olur?

Bu çiçeğin son derece güçlü olduğundan size söz etmiştir. Bu nedenle bakımında maksimum bir özen gösterilmesi gerekmiyor. Gayet kolay bir şekilde bakımını gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Bu çiçeğin sulamasının ihmal edilmemesi gerekir. Sadece sulama konusunda biraz titiz davranmanızda fayda var.

Egzotik bir çiçek olması nedeniyle elbette ışığa fazlasıyla ihtiyaç duyuluyor. Yılda sadece 1 defa gübreleme yapılması yeterli olabiliyor. Bu özel çiçek düğün çiçekleri olarak sıklıkla kullanılıyor. Aynı zamanda çeşitli mekanların dekorasyonunu tamamlamak için de antoryum çiçeğinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Kesildiğinde diri görünümünü pek çok çiçeğe nazaran çok daha uzun süre koruyabiliyor.