Antoryum Çiçeği Ne Anlama Gelir?

Kalp şeklinde çiçek açıyor olmasıyla en romantik bulunan çiçeklerin başında gelen antoryum çiçeği, arum familyasının bir üyesi… Yeşil ya da beyazdan kırmızıya doğru çiçek açan ve ilginç görünümüyle de dikkat çeken bu çiçek 3 farklı anlam taşıyor. Bunlar; misafirperverlik, mutluluk ve berekettir. Bu anlamlarını bilenler konuk olarak ağırlandıkları yere sonradan antoryum çiçeği göndererek teşekkür eder.

Teşekkür anlamında sıklıkla gönderimi yapılabilen çiçekler arasında yer alan antoryum çiçeği egzotik bir güzelliğe sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Çeşitli mekanlar girdiğinizde dekoratif açıdan bu çiçeğin sıklıkla kullanıldığını fark edebilirsiniz. Çünkü ilk bakışta dahi ön plana çıkabilen bir güzelliğe sahip! Bu yönüyle de haliyle tercihlerin odak noktası oluyor.

Renklerine Göre Antoryum Çiçeğinin Anlamı

Bildiğiniz gibi çiçeklerin anlamları renklerine göre farklılık gösterebiliyor. Antoryum çiçeğinin renklerine göre anlamları ise şöyle:

  • Kırmızı antoryumun anlamı: Aşk ve tutku
  • Beyaz antoryumun anlamı: Saflık ve masumiyet
  • Pembe antoryumun anlamı: Merhamet ve anne sevgisi

Bu anlamlardan yola çıkarak özel günlerde antoryum çiçeğinin gönderimini yapabilirsiniz.

Antoryum Hangi Günler İçin Uygun?

Antoryum çiçeği aklınıza gelebilecek tüm özel günlerde gönderim için uygun bir çiçektir. Yıldönümünde, doğum gününde, yeni bebek tebriklerinde, terfi kutlamalarında, yeni iş kutlamalarında, sevgililer gününde, anneler gününde kısacası tüm özel günlerde bu çiçeğin gönderimini yapabilirsiniz. Özelikle anneler gününde saksı içerisinde hazırlanmış olan antoryum çiçeği göndermenizi tavsiye ederiz.

Antoryumu özel kılan bir diğer husus da vazo ömrünün gayet uzun olması… Kesildikten sonra yaklaşık 8 hafta canlı kalabiliyor. Pek çok çiçekte bulunmayan bu özellik de antoryumu hem farklı kılıyor hem de gönderim için sıklıkla tercih edilmesini beraberinde getiriyor. Sevgili ya da eşe gönderim için de vazo ömrü uzun olan bu çiçeği tercih edebilirsiniz.