Kadınlar Gününe Özel Çiçekler

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınlar için pek çok farklı etkinliğin yapıldığı özel bir gündür. Kadınlar bu özel günde kendilerine çiçek hediye edilmesinden de son derece hoşlanırlar. Peki kadınlara Kadınlar Günü için hangi çiçekler hediye edilebilir?

Öncelikle çiçek hediye edeceğiniz kişinin kim olduğunu düşünerek hareket etmelisiniz. Eğer annenize Kadınlar Günü için çiçek almak istiyorsanız daha sade ve resmi çiçek türlerini seçebilirsiniz. Sevgilinize çiçek almak istiyorsanız da gül gibi iddialı ve hoş gözüken sevgi anlamı taşıyan çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Papatyalar temiz ve saf bir sevgi anlamı taşır. Sevgiliye alınabilecek alternatif çiçekler arasında papatyalar da yer almaktadır. Ayrıca papatyaları hayatınızdaki tüm kadınlara hoş birer hediye olarak sunabilirsiniz.

 

 

Orkide Kadınlar Günü’nde Alınır mı?

Orkideler kadınlar gününde tercih edebileceğiniz bir diğer çiçek türüdür. Orkideler sevgi, mutluluk, zarafet, güzellik ve asalet anlamı taşırlar. Orkidelerin renklerine göre de taşıdıkları anlamlar farklılaşır. Örneğin beyaz orkideler en fazla tercih edilen renklerdendir. Bu renk masumiyeti ve zarafeti simgeler.

Bakımına dikkat edilen orkideler uzun süre boyunca yaşarlar. Bu durum, sevdiklerinize kalıcı ve güzel bir hediye almanızı sağlar. Fuşya renkli orkideler de sık sık tercih edilmektedir. Bu renkteki orkideler saflık ve sevimliliği simgeler. Anneler günü için ya da Kadınlar Günü için annenize fuşya renkli bir orkideyi hediye olarak seçebilirsiniz.