Parfüm Kokulu Çiçekler

Esiz güzellikleri ile çiçekler sadece estetik görünümleri ile değil, muhteşem kokuları ile de hayatımıza renk katıyor. Hatta kozmetik sektöründe de bu çiçeklerden ziyadesiyle faydalanılıyor. Çamaşır yumuşatıcılar, kolonyalar, parfümler, kısacası güzel kokan tüm ürünlerde parfüm kokulu çiçekler kullanılarak elde edilen esanslar, bu ürünlere güzel koku kazandırıyor.

Peki, hangi çiçeklerin parfüm kokulu çiçekler kategorisinde yer aldığını merak ediyor musunuz? İlk sırayı manolyalar alıyor. Özellikle dalındayken muhteşem bir kokuya sahip olan manolyalar, koparıldığında kısa sürede kokusunu da kaybediyor. Leylaklar yine muazzam kokuya sahip olan bir diğer içek türüdür. Özellikle eflatun ve pembe renkte olan leylakların çok daha yoğun ve güzel bir kokuya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Hangi Çiçekler Güzel Kokuyor?

Frezyalar yine sıra dışı güzellikte bir kokuya sahip olan çiçek türleri arasında bulunuyor. mis kokulu çiçekler dendiğinde menekşelerden söz etmemek olmaz. Küçük ve naif bir yapıya sahip olan menekşeler muhteşem kokularını paylaşmakta bir hayli cömert davranıyor. Kokulu bezelye çiçekleri de yine parfüm kokusuyla ön plana çıkıyor.

Güller keza çok yoğun olmasa da güzel kokan çiçeklerden bir diğeridir. Ancak güllerin kokusunu hissedebilmek için bir hayli yakınlaşmanız gerekir. Yakınlaşmadan da kokusunu alabileceğiniz bir çiçek olan gardenyalar da söz konusu grupta yer alıyor. Gardenyanın kokusu bir hayli güçlüdür. Bu yüzden ortama da bu güzel kokusunu yoğun şekilde yayar.