Saksı Çiçek Çeşitleri ve İsimleri

Yaşam alanlarını süsleyen en özel objeler çiçeklerdir. Hem evlerde hem de işyerlerinde dekorasyonu tamamlayan bir unsura dönüşen saksı çiçek çeşitleri ve isimleri hakkında size bilgiler vereceğiz. Öncelikle saksı çiçeklerine yabancı olanlar için iç mekanda yaşayabilen çiçekleri seçmeniz gerektiği tüyosunu aktaralım. Ayrıca daha önce çiçek bakımıyla ilgilenmediyseniz bakımı kolay çiçeklere yönelin.

Gövdesi kalın ve uzun sivri yapraklara sahip olan marginata çiçeği evlerde ve işyerlerinde en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Marginata genellikle saksıda ikili ya da üçlü olarak hazırlanıyor. Her biri farklı boyda oluyor ve yoğun bir yaprak görünümü sunuyor. Dolgun yaprak görünümü sunan kauçuk da yine sık tercih edilen saksı çiçekleri arasında yer alıyor.

Benjamin Fucus Saksı Çiçekleri Popüler

Eğer en popüler olanların hangileri olduğunu merak ediyorsanız size benjamin fucus çiçeklerini işaret edebilirsiniz. Daha küçük ancak daha farklı bir yaprak görünümüne sahip olan bu çiçek muazzam bir duruş sergiliyor. Bu yönüyle evlerde ve işyerlerinde de sıklıkla bulunduruluyor. Üstelik bakımını da oldukça kolay!

Marginata çiçeğine olan benzerliği ile bilinen massengena bitkisi ise biraz daha kalın ebatta yapraklara sahiptir. Açık ve koyu yeşil karşımı yaprakları ile mekana huzur veren bir hava katar. Bir diğer salon bitkisi de yucca çiçeğidir. Gösterişli bir forma sahip olduğundan özel günlerde sıklıkla hediye edilen bu özel bitkiye de evinizde yer verebilirsiniz.