Şans Bambusu Nasıl Seçilir?

Dekoratif açıdan şık görünüm sağlayan bambular egzotik görünümü de ev ve iş yerlerinize taşıyor. Şans bambusu nasıl seçilir bambu tutkunlarının merak ettiği sorudur. Rengine dikkat etmeli, soluk renklerden uzak durmalısınız. Canlı yeşil renge sahip olan bambu sağlıklıdır. Soluk ya da sarıya kaçan yeşil renkli bambulardan ise uzak durmalısınız. Bitkide lekelenme ya da kararma varsa bu gibi özellikleri iyi incelemelisiniz.

Şans Bambusu Seçerken Bunlara Dikkat

Bambunun renginin yanı sıra yaprakları da incelenmeli. Yapraklarının uç kısımları kurumaya yakınsa uzak durmalısınız. Yaprakları da canlı bir yeşil renge sahip olmalı. Bambu sağlıksız görünümde olursa yakınlarınıza hayal kırıklığı yaşatabilirsiniz.

Bambu estetik güzelliğe sahip bir çiçektir ve sevdiklerinize gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz. Bambunun toprağı gübrelenmeli ve yetersiz gübresi varsa ekleme yapmalısınız. Uzun süre canlı kalabilme özelliği bulunan bambuları internetten hemen sipariş verebilirsiniz. Bereketi ve bolluğu temsil ettiği için evlilik yıldönümünde, yeni doğan bebek kutlamasında ya da iş tebriklerinde yakınlarına şans bambusu göndererek büyük bir jest yapabilirsiniz.