Sevgililer Günü

Aziz Valentin Günü nam-ı diğer sevgililer günü neden 14 Şubatta kutlanıyor, biliyor musunuz? Aslında 14 Şubat tarihi, sevgililer günün doğmasına neden olan Aziz Valentin ile ilgili bir tarih değil. Eski çağlarda 14 Şubat tarihinde kuşların eşlerini seçtiklerine inanılırdı. Dolaysıyla 14 Şubat romantizm ve aşk ile ilişkilendirilmişti. Sevgililer günü ile 14 Şubatın ilişkilendirilmesinin mimarı ise İngiliz şair Chaucer oldu. Ünlü şair 14. Yüzyılda yazdığı bir şiir ile bu bağlantıyı kurdu ve o dönemden sonra sevgililer günü bu tarihte kutlanmaya başlandı.

Asırlar içerisinde değişmeyen ender özel günlerden biri olan sevgililer günü, artık çiçeklerle ile de özdeşleşti. Çiftlerin birbirlerine çiçek alarak duygularını en zarif şekilde beli ettikleri günlerden birine dönüşen bu özel günde elbette en özel çiçekler seçiliyor.

Sevgililer Günü Çiçekleri Göz Kamaştırıyor!

Sevgililer gününe özel çiçekler de çiçekçiler tarafından itina ile hazırlanıyor. En taze çiçekler, en özel süslemelerle buluşarak şahane aranjmanlara dönüşebiliyor. Yıl boyunca gördüğünüz en güzel çiçekler dahi sevgililer gününe özel aranjmanların gölgesinde kalabiliyor. Peki, bu özel günde sevgilinize ya da eşinize hangi çiçeği almalısınız?

Tavsiyemiz aşk ve çiçek dendiğinde ilk akla gelen kırmızı gül aranjmanları olacak. Pek çok farklı şekilde sunumu yapılabilen kırmızı güller hem buket hem de vazo içerisinde tercih edilebilir. Ayrıca sevimli bir ayıcığın eşlik ettiği çiçekler de oldukça cazip ve romantik bir seçenek oluyor.

Bu sene sevgililer gününde sevgilinize - eşinize çiçek göndermek isterseniz Kütahya çiçekçi olarak sizin için harika çiçeklerimiz olduğunu hatırlatalım.