Sümbül Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğrudan güneş ışığını sevmeyen sümbül çiçeği çok sıcak olmayan ortamda korunmalı. Sümbül bakımı nasıl yapılır gibi konular özellikle sümbül severlerin merak ettiği alandır. Sıcaklık 15 derece altına inmemeli ve susuz bırakılmamalıdır. Rüzgar ve hava akımına karşı da hassas olduğu için iyi korumalısınız.

Sümbül Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?

Özel bir bitki olan sümbüle haftada iki kez su vermeniz yeterli olur. Sulama işleminde bitkinin tabağında su bırakmamaya özen göstermelisiniz. Su bitkinin her yerine ulaşmalı ve toprak her zaman nemli kalmalıdır. Su ise oda sıcaklığında ve dinlendirilmiş olması gerekir. Humuslu toprağı sevdiklerinden toprak verimine ve kalitesine dikkat etmelisiniz.

İnternetten sümbül çiçeği siparişi vererek sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. İş yerine ya da eve sümbül çiçeği gönderilebilir. Yakınlarınıza, sevdiklerinize çiçek siparişi hemen internetten vererek istediğiniz adrese hemen gönderimini yapabilirsiniz. Canlı renklere sahip olan bitki ayrıca ev dekorasyonuna da renk katar. Özel saksılarla hazırlanan çiçeklerle sevdiklerinizin kalbinde sıcacık bir iz bırakın.